כלי SEO : שיעזרו לכם לקדם את האתר שלכם בגוגל (10 כלים מעודכן ל-2019)

יש כל כך הרבה דברים שקשורים בעולם קידום האתרים, יש כאלו שאומרים ON-PAGE SEO ויש כאלו שאומרים BACK LINKS, אז מאיפה מתחילים?

אני רוצה להציג בפנייכם מספר כלים חינמיים שיעזור לכם לקדם את האתר שלכם היום!

אז קדימה בואו נתחיל!

10 הכלים שיעזרו לקידום האתר שלכם:

1. לכל משתמשי WORDPRESS כלי מעולה והכרחי שיעזור לכם הוא YOAST SEO פלאגין ,
לפלאגין זה יש גרסה חינמית וגרסה בתשלום, אך גם הגירסה החינמית מספיק טובה, באמצעתו תוכלו להגידר מטרה ולראות בטקסט שאכן אתם עומדים בה. כמו מילת מפתח רצוייה, אורך התיאור שלכם (DESCRIPTION) , אורך הכותרת (TITLE) ,מה תיהיה סיומת הURL המכונה SLUG.

yoast seo tool demo

היופי בכלי הזה הוא שאתם יכולים באמצעותו לשפר כל דף ודף באתר שלכם ולמקסם את הפוטנציאל של הדפים באתר שלכם ובכך להגדיל את התנועה לאתר, לכל דף צריך להיות כתובת , TITLE וDESCRIPTION יחודיים, ובאמצעות הכלי הזה אתם תוכלו לארוך את הטאגים הללו בקלות. (שימו לב שאת הטאגים הללו גוגל קורא והם מאוד חשובים, לכן חישבו היטב ובידקו מה הכי משתלם לכם לכתוב).בנוסף לכך בכל פעם שאתם מעדכנים דף חדש או ישן הכלי הזה מעדכן עבורכם את מפת האתר (SITE MAP) באופן אוטומטי,נקודה זאת מביאה אותי לדבר על הכלי הבא שלנו.

2. הכלי השני החשוב בדרך אל הפסגה הוא הכלי של גוגל: GOOGLE SEARCH CONSOLE או בקיצור GSC, בכל פעם שאתם מוסיפים תוכן חדש לאתר הSITEMAP שלכם מתעדכן בעזרת YOAST (למשתמשי וורדפרס), ברגע שאתם שולחים את מפת האתר לGSC, התמורה לכך הGSC מראה לכם נתוניים על האתר שלכם כמו: מספר הפעמיים שהאתר שלכם הופיע, קליקים (IMPRESSIONS),איזה דפיים באתר הם פופולאריים ואפילו בעבור אילו מילות מפתח אתם מקבלים הרבה IMPRESSIONS אבל לא הרבה קליקים, שגיאות שנמצאו באתר ועוד.

google search consoleבעזרת הכלי הזה של גוגל תוכלו לבצע אופטימזציה לדפים באתר ע"י הוספת מילות מפתח, תוכלו לשפר את הTITLE והDESCRIPTION שלכם ובכך להגדיל את יחס ההמרה ׁ(CTR). כך שבעזרת שיפור מילות המפתח שגיליתם בעזרת הכלי ושהוספתם לתוכן שלכם תוכלו להגדיל את התנועה לאתר שלכם.

3. כלי נוסף חינמי הוא GOOGLE TRENDS, תחשבו שיש לכם אייפון וגלקסי , איך גוגל יחליט את מי לדרג קודם? אייפון או גלקסי?
אחד הפקטורים של גוגל זה פופלאריות, וגוגל מראה לכם את זה.
google trends standpoint seoכמו שניתן לראות היה בשלב מסויים הבדל בין החיפושים שהתמעטו עם הזמן , אבל נניח שבנקודת זמן שההפרש בין החיפושים היה גדול יותר, ושיותר ויותר אנשים חיפשו את הביטוי אייפון, וכל הפרמטרים של הSEO האחרים זהים ,של גלקסי ואייפון , גוגל ידרגו את הביטוי הפופולארי יותר גבוה מבין השניים.

    • 4. כיום יותר ויותר אנשים משתמשים בנייד, וככל שהנייד הפך להיות נוח לשימוש וידידותי יותר הוא הפך לכלי חשוב בחיי היום יום, לכן חשוב מאוד שתוודאו שהאתר שלכם הוא רספונסיבי ומתאים לגלישה במובייל. כדי לראות איך האתר שלכם יראה בגדלים שונים כנסו לאתר של www.websiteresponsivetest.com ותבדקו איך האתר שלכם נראה במובייל וכיצד הגולשים שלכם רואים אותו , הכלי הוא חינם כמובן.

 

 

  • 5. הכלי הבא שלי בשבילכם הוא Screaming frog, כלי נהדר שברגע שאתם שמים בו את כתובת הURL שלכם אתם מקבלים נתונים רבים, החל מTITLE של כל דף , DESCRIPTION , לינקים פנימיים (INTERNAL LINKS) ועוד נתוניים טכניים על האתר. בגרסת החינם התוכנה סורקת עד 500 דפים באתר שלכם.
  • screaming frog tool6. נכון להיום שנת 2018 גוגל נותן חשיבות למובייל ולכן האולגוריתם עודכן לMOBILE-FIRST-INDEX , בראיין דין (מגדולי מקדמי האתרים בעולם) מסביר במאמר מעמיק את המשמעויות כיום של נושא זה , וגם אני אדבר במאמר נפרד ואסביר את ההשלכות את החישובת של המובייל על קידום האתרים. לבינתיים הכלי של גוגל לבדיקת מהירות הדפים באתר שלכם יתן לכם אינדיקציה לגבי האתר שלכם. לכלי קוראים PageSpeed Insights7. כלי נוסף שיעזור לכם לבדוק האם האתר שלכם ידידותי במובייל הוא כלי נוסף של גוגל הנקרא: Google Mobile-Friendly Test.google mobile friendly test

 

8. כלי נוסף שהוא בגרסת FERMIUM הוא dareboost שיבדוק ויתן לכם נתונים כיצד לשפר את האתר שלכם.

9. כמו כן הכלי שנותן אינדיקציה מאוד מדוייקת לגבי מהירות טעינת האתר שלכם בנייד הינו: GTmetrix , הכלי נותן לכם גם המלצות כדי לשפר את מהירות האתר.

הכלי האחרון ו10 במספר הינו . גוגל אנליטיקס, בעזרת כלי זה תוכלו לקבל אינפורמציה נוספת ולבצע סטטיסטיקה על הגולשים שלכם ובכך לשפר את הCTR של הדפים באתר, דרגו תוכלו לראות גם איך הגיעו אליכם לאתר, כמה מתוך הגולשים הגיעו באופן אורגני לאתר שלכם ועוד המון נתונים סטטיסטיים שהכלי נותן לכם בחינם.

אשמח לשמוע את דעתכם, תשאירו תגובה באתר ונתראה בפוסט הבא. 

Tags:

Add a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

גודל הפונט
ניגודיות